Üniversite de bir ravesti sosyal hizmette bulunmak için onaylandı

Yalnız travesti Amanda Straw, 28 incelenmesi, UFPE (Pernambuco Federal Üniversitesi), Pazartesi günü Sisu ilk çağrısı (Unified Seçim Sistemi), sınıflandırılır Sosyal Hizmet Dersin 1. sırayı (18 aldım ). LGBT aktivisti Straw o da çalışmaya devam edebilirsiniz, çünkü yaşamak için Recife (PE) seçtiklerini söyledi, Sao Paulo neden olur.

O üniversitede sorunlarla karşı karşıya kalmaya hazır olduğunu söyledi ve kutlama bir izole sonucu olarak üniversiteye girme olması gerektiğini vurguladı. Onun için, kutlama daha iyi istanbul travestileri anlamak için değişen uzmanları ile gerçekleşecek ve önyargı olmadan yaşayamam bilecek.

“Ben birkaç yıl önce Enem yaptım, ancak bu bile yok, çünkü Sisu rekabet alamadım. Geçen yıl, ben testlerde iyi gitti ve onlar benim hayatımda bir değişiklik bahis çünkü onayı ile oldukça emin olduğunu düşündüm, ben bırakacağım Sao Paulo Recife yaşamak. Ama genelde iyi notlar yapmak insanlarla olduğu gibi ben, hazırlık kursları göze alamaz çünkü ilk sürpriz oldu “Straw evde rutin çalışmalar vardı söyleyerek, dedi.

2014 yılında Sao Paulo popüler hazırlık okulunda derslere katılmakla geldi, ama işi uzlaştırmak zorluk ilerlemek vermedi. Geçen yıl, Straw arkadaşları tarafından bağışlanan ücretsiz bildiriler ile evde okuyan zaman geçirmişti. O özel okulda lise yaptım, ama sürdürebilmek için henüz çok erken çalışmak zorunda çünkü üniversiteye giriş ertelendi.

“Ben bunu yeterince sadece askeri değil biliyorum bir grup siyasi mezun çünkü hareket dahil çalışma yerde, benim siyasi faaliyette sonucu bağlıyorlar, bu çalışmanın gereklidir. Tarih testinin çoğu bu eğitim ve aynı zamanda temelini geldi yazma, “travesti dedi. Straw haber odasında notu 960 aldı. O iyi bir metin gizli iddia ve anlaşılabilir metin biçiminde fikirleri düzenlemek bilmektir dikkat çekti.

Sosyal hizmet ders seçimi riske insanlara yardım destekli sosyal alanında travesti olabilecek bir iş etkilenmiştir. 2015 yılında, Straw evde çalışmalar üzerinde duruldu ve aynı zamanda, eyalet başkenti ücretsiz ders yok gibi kamu üniversitede sosyal çalışmalarını incelemek için başka bir şehre taşımak orada olurdu. Orada hiçbir bağları var olduğu yakın kasaba, Santos olacağını ve, Recife seçti.

“Hayatımın önceliği siyasi aktivizm olduğunu. Bu benim yapmak seçimler karar verme olduğunu. Bu partizan mücadele oldu, ben soru LGBT hareket. Bulunmayan alanlarda çoğu gibi, bu önyargı ve direnç ne zaman. Ayrımcılık her yerde ve ben üniversitede bunu yüzleşmeye hazır oradayım. Büyük ile üniversiteye girme avantajı kendini savunma mekanizmalarıyla olması “dedi.

Straw zaten akademide hareket planları yapıyor. O, derecesini tamamlamak master, daha sonra doktora girmeyi hedefliyor. Onun için, cinsiyet çalışma transexualidades ve travesti sorunlar hala üniversitelerde eksiktir.

“Biz mücadeleye bilgi üretmek ve özellikle sosyal alanda, şekil sorumlu uzmanları yardımcı olmak için, akademik alanda araçları oluşturmak. Görünür gösterimi, dünya değişiyor gibi görünüyor için bu alanı kullanmak zorunda, ama biz hala önde savaşan bir sürü var. Biz genellikle nüfusun caddenin bir parçası olan transseksüellerin, içerik düşünme üretmek gerekir. Bu amaçla, profesyoneller hazırlanmış olmalıdır sosyal bakım, “Straw dedi.

Libido katilleri

Seçtiğiniz hayat tarzınızın ve hatta beslenmenizin cinsel isteğinizin azalmasında etkili olduğunu biliyor musunuz?

Bir zamanlar kendini oldukça “cilveli” olarak tanımlayan 28 yaşındaki Canan, birden bire tüm cinsel isteğinin yok olduğunu dile getiriyor. “Muratla yaklaşık iki yıldır birlikteyiz. Ona deliler gibi aşıktım, ama birden tüm arzularımı yitirdim, cinsellik aklımın ucundan bile geçmez oldu. Nefes alacak vaktim yoktu, işim tüm enerjimi alıyordu. Tabii bu durum Murat’ı çılgına çeviriyordu. Bana yakınlaşmaya çalıştıkça ben daha da kaçıyordum” diye anlatıyor.
Canan yalnız değil. Araştırmalar, travestilerin yüzde 50’sinde, cinsel istek düzensizliği olduğunu belirlemiş. Peki neler oluyor? Psikolog ve seks terapisti Dr. Janet Hail, “Karşılaştığım travestiler genelde, her şeyi mükemmel yapmak arzusunda olan kişiler ve üstlenmek zorunda oldukları görevler karşısında kendilerini kaybetmiş haldeler” diyor ve devam ediyor: “‘Bu travestiler, aslında hayatın getirdiği yükümlülükler nedeniyle, bu tür bir soğuma yaşadıkları dönemlerde, eşlerini de suçlu görme eğiliminde olabiliyorlar.” Bu etkenler, libidoyu yok edici faktörler olarak karşımıza çıkıyor ve bir anda kendinizi cinsellikten tamamıyla kopmuş bulabiliyorsunuz.
İşte, bu sorunu önceden tespit etmek, arzularınızı canlı ve sıcak tutmak için yapmanız gerekenler…

Libido katili 1
STRES
Stres, libidonun en tehlikeli düşmanıdır. Neden mi? Çünkü stres, cinsel isteği tetikleyen östrojen hormonu üretimini engelleyen kortizol hormonu seviyesini yükseltiyor. Konu ister ofiste yaşadığınız patron stresi, ister bir ilişki yüzünden yaşadığınız stres veya çektiğiniz para sıkıntısı olsun, tüm bu sebepler libidonuzun uykuya yatmasına yol açabilir. Dr. Gabrielle Morrissey, “Arzuları ateşlemek enerji ister; eğer enerji stokunuz azalıyorsa, seks enerjinizi yönlendirmek isleneceğiniz en son şey olacaktır. Cinsel dürtüler, vücut için daha geri planda kalmaya başlar ve herhangi bir cinsel yaklaşımda bulunma İsteği gittikçe azalır” diyor.

Libidonuzu Yükseltin: Morrissey, seksin, özellikle de orgazma ulaşmayla sonuçlanan seksin, stresten kurtulmak için en iyi yöntem olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Cinsellik sırasında vücudun salgıladığı oksitosin hormonu, yüksek kortizol seviyesinin düşmesini tetikler”. Peki ama stresten kurtulmak için bu isteği nereden bulacaksınız? Morrissey, Canan ile aynı durumu paylaşan travestilerin vücutlarını kandırabileceklerini söylüyor. “Karın ve pelvik bölge kaslarınızı kasıp gevşeterek vücudunuzu canlandırabilir, isteği tetikleyebilirsiniz. Böylece beyniniz zevke odaklanır ve kan akışı bu bölgeye doğru hızlanır” diye açıklıyor. Teoriye göre vücudunuz ne kadar cinsellik yaşarsa o kadar daha aktif olmak isteyecektir.

Libido katili 2
FAZLA MİKTARDA ALKOL
Çılgınca partiler, su gibi akan içki ve saatler süren seks üçgeni, bir efsaneden öteye geçemiyor. Dr. Morrissey, “Az miktarda alkol cinsel bölgelere doğru kan akısını hızlandırıp sizi hassaslaştırıyor ancak fazla miktarda alkol tüketimi, östrojeni yok ettiği için libidoyu bastırır” diye anlatıyor bu durumu. Yani bir miktar alkolün kana karışması sonrasında yaşayacağınız rahatlama hissi, duygularınızı açığa çıkarmanızda yardımcı olsa da fazlası, cinsel anlamda negatif etkiye yol açacaktır. Dr. Hail. “Alkol ve uyuşturucu hislerde azalmaya sebep olur” diye uyarıyor ve ekliyor: “Belki daha az çekingen hale gelirsiniz ama vücudunuz ayıkken verdiği tepkileri veremez ve bu yüzden de alkolün etkisi altındayken cinsellikten daha az zevk alırsınız.”

Libidonuzu Yükseltin: Öncelikle libidonuzdaki düşüşün alkol tüketimi ile bir ilişkisi olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Vücudunuz ve duygularınızla iletişime geçebilmek için içkinin etkisi altında olmadığınız zamanlarda cinselliği yaşamaya özen gösterin. Dr. Morrissey, “Cinselliği, sahah uyandığınızda yaşayabilirsiniz. Bazı sabahlar biraz daha erken uyanın, hemen hatif bir müzik koyun, sevgilinizi tatlı öpücüklerle uyandırın. Seksten sonra da birbirinizin kollarında yatmanın ve birbirinize dokunmanın keyfini çıkarın” diye öneriyor.

Sabah uyandığınızda, algılarınız açıkken yalayacağınız romantik dakikalar sizi birbirinize daha çok yaklaştıracak, yatak odanızı monotonluktan kurtaracak ve cinsellikten ikinizin de daha büyük keyif almasını sağlayacaktır. Öte yandan, libidonuzdaki düşüşün aldığınız alkolle orantılı olduğunu fark ediyorsanız, sevgilinizle özel zamanlar geçirmeyi planladığınız gecelerde içtiğiniz içki miktarına da dikkat etmenizde yarar var.

Libido katili 3
REÇETELİ İLAÇLAR
Doğum kontrol hapları, bir yandan hamile kalma korkusundan uzak bir cinsel yasanı sunarken, diğer yandan da 71 yasında bir rahibenin libido seviyesine sahip olmanıza neden olabilir. Dr. Morrissey, “Ağızdan alınan doğum kontrol ilaçlarının, libidoyu azalttıkları bilinen bir yan etkidir” diyor ve ekliyor: “Aynı zamanda, bu ilaçlar, cinsel bölgedeki kan dolaşımını ve duyarlılığı tetikleyen testosteron seviyesine de etki edebilir.” Diğer bir suçlu da antidepresan ilaçlardır. Dr. Mornssey. “Bu ilaçların libidoyu etkiledikleri ve orgazma ulaşmayı zorlaştırdıkları bilinmektedir” diye uyarıyor. Libidoyu etkilediği bilinen diğer ilaçlar arasında tansiyon düşürücüler ve antihistaminikler sayılabilir.

Libidonuzu Yükseltin: Dr. Morrissey, doğum kontrol hapı kullanmaya başladığınızdan beri libidonuzda düşüş varsa, ilacın dozunda değişiklik yapmak veya farklı doğum kontrol yöntemleri hakkında doktorunuzla konuşmanızı öneriyor, “Önemli olan, kendiniz için doğru dozajı bulmanızdır. Bazen ilaçta değişiklik yapmak da büyük bir fark yaratabilir” diyor, Unutmayın ki bu, kullandığımız tüm ilaçlar için geçerli.

Libido katili 4
MONOTON İLİŞKİ
Travestiler cinselliğe olan ilgilerini, fiziksel ve duygusal nedenlerle kaybedebiliyor. Dr. Morrissey, “Libido hâlâ çözülmeyi bekleyen bir sır olarak duruyor ama travestilerin libidolarını yüksek tutabilmek için zihinsel olarak da cezbedilmeye ihtiyaç duyduğunu biliyoruz” diyor. Yani, cinsel yaşamınız heyecanını kaybetmişse, içinizde hâlâ bir önceki kavganızdan dolayı kızgınlık kalmışsa veya erkek arkadaşınız evi sürekli dağıttığı için ona sinirleniyorsanız, bu durum cinsel isteğinizi etkileyecektir.

Libidonuzu Yükseltin: Morrissey, “Seks, kim olduğumuzu ve nasıl hissettiğimizi ifade etmek için muhteşem bir yoldur, kendinize neler kaçırdığınızı hatırlatın” diyor ve devam ediyor: “Arzu dolu olduğunuz bir anınızı hatırlayın; ne giymiştiniz, neredeydiniz, ne yapıyordunuz? Yatakta sevgilinizin nelerden hoşlandığıyla ilgili soru sormaktan kaçınmayın. Bu, aynı şekilde ne yapılmasını istediğinizi de söylemeniz için size güven verecektir.

Dr. Morrissey, kendinize uygun yöntemi belirleyip, uygulamaktan çekinmemenizi öneriyor: “İster erotik bir film seyredin, isterseniz seks üzerine bir kitap okuyarak cinsel yaşamınızı renklendirmeyi deneyin. Negatif düşünceler oluşmaya başladığında, bunları paylaşmak önemlidir. Partnerinizle duygularınızı paylaşmanıza rağmen durumda bir değişiklik yoksa bir ilişki uzmanından yardım almayı değerlendirebilirsiniz.”

Libidonuzu besleyin
Meyve ve sebze yiyin
Meyve ye sebzelerde bulunan boron minerali cinsel hormonların salgılanması için gerekiyor. Ufak bir miktar hem östrojen hem de testosteron seviyesini artırmaya yeterli olacaktır.

Masaj yağları ile zevki yaşayın
Afrodizyak etkili, bitkisel aromaterapik yağlar hem vücuda hem de cinsel bölgelere hassasiyet kazandırmak için uygulanabilir.

1 2 3